“Yani Hicaz'da bir çocuk dünyaya gelir.”

Eklenme Tarihi: 15 Eylül 2013 | Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017

Tuba EROĞLU'nun Eğitici Eğitimi Semineri Atölye çalışmasıdır

“Yani Hicaz'da bir çocuk dünyaya gelir.”

Tüm sıradanlıkla beraber farklı ufukları da beraberinde getirir. Sıradan bir bebek ama sıra dışı düşlerle başlar adımlarına. Adımları onu hangi limana ulaştıracağını, hangi fırtınalara sürükleyeceğini bilmeden korkusuzca basar yere. Çünkü hayalleri hem rotası, hem koruyucusudur. Çünkü o var olduğu zamanın belki birkaç adım ilerisinin insanıydı. Şu zaman, ona ve hayallerine hazırlıksız yakalandı. Çocuğun işi zordu, hem zamanı değiştirmeli, hem de kısacık ömrünü yakalamalıydı. Belki de etrafı onu anlamazken başarılı olacaktı. Gerçekten hayallerini yakalayabilecek miydi?..

Çocuk tereddütsüz inandı ve tüm benliğini düşlerine verdi. Başarılı olmaya tüm kalbi ve ruhuyla inandı. Onun kitabında başarısızlık yoktu. Çünkü o inancın gücünü biliyordu. Hayallerine ilk kendi inandı ve başladı…

Onun adımları, ilk önce onun ve ardından yavaş yavaş çevresinindeğişmesine neden oldu. Bir damlanın suya dalıp bir kıpırtı için o âlemde kaybolması gibiydi ama bu hareket, dalgalar oluşturdu hatta tsunamiler. Halen de oluşturmaya devam etmekte.

Hicazda bir çocuk dünyaya geldi…

 

popüler cevapdünya atlası