Said Nursi ile ilgili yapılacak çalışmaları destekliyoruz

Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2015 | Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Lahikası Sempozyumu açış konuşmasında "Said Nursi ile ilgili yapılan her faaliyetten memnun olduklarını" dile getirdi.

Dursun Sivri'nin haberi

Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Üniversitesi, Risale Akademi ve Kastamonu İlim Yayma Cemiyeti tarafından düzenlenen Kastamonu Lahikası Sempozyumu 17-19 Nisan 2015 tarihinde Kastamonu'da gerçekleştirildi.

Sempozyumun açılış konuşmalarını İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şube Başkanı Fatih Köse, Risale Akademi Kurucu Üyesi Dr. İsmail Benek, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebeleri Mehmet Fırıncı ve Abdullah Yeğin ağabeyler yaptı.

Başkan Tahsin Babaş; sempozyum açış konuşmasında, Kastamonu'da Said Nursi ile ilgili yapılan her faaliyetten memnun olduklarını dile getirirken, yapılacak çalışmalar için de Kastamonu Belediyesi olarak her konuda maddi ve manevi desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Risale Haber muhabirinin Risale-i Nur'lar ile ilgili bir sene içindeki ikinci programın yapılması ile ilgili bir soruyu cevaplayan Babaş; “Kastamonu ezelden kahramandır. Evliyalar diyarıdır. Anadolu’nun dört temel sütunundan biri olan Şaban-ı Veli hazretleri burada yatıyor. Diğerleri de Mevlana, Haci Bektaş Veli ve Hacı Bayram’dır. Bediüzzaman hazretleri de burayı şereflendirmiş, bazı eserlerini burada telif etmiş, mânevi ve inanç dünyamıza katkılarda bulunmuştur. Allah’ın inayetiyle ve onların himmetiyle bizim korkumuz olmaz. Biz böyle faaliyetlerle onur ve gurur duyuyoruz.” dedi.

Başkan Tahsin Babaş, sempozyumun kapanış konuşmasında ise bu programların süreklilik arzetmesi gerektiğini söyleyerek gelecek sene için yeni bir sempozyumun müjdesini verdi. Babaş, Bediüzzaman’ın Kastamonu’da telif ettiği "Ayetü’l-Kübra" eseri için “Ayet’ül Kübra Sempozyumu”nun ön mutabakat kararını deklare etti.

 

popüler cevapdünya atlası