Kastamonu Lahikası Sempozyumu Kastamonu Üniversitesi konferans salonunda devam ediyor

Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2015 | Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020

Risale Akademi’nin düzenlediği Kastamonu Lahikası Sempozyumu Kastamonu Üniversitesi konferans salonunda Orhan Salcı hocanın okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı. Bediüzzaman’ın yakını Sabri Okur Risalelerden kısa bir açış dersi okudu.

Tanıtım filminin ardından açış konferansını Rotterdam Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ahmet Akgündüz yaptı. Özellikle Emniyet arşivlerine dayanarak Bediüzzaman’ın Kastamonu hayatını anlattı ve Kastamonu Lahikasındaki mektuplara dayanarak hem cemaat, hem de bütün dünyaya yararlı olacak prensiplerden bahsetti.

İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şube Başkanı Fatih Köse ve Risale Akademi Kurucu Üyesi İsmail Benek’in açış konuşmalarından sonra Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Mehmet Fırıncı ve Abdullah Yeğin ağabeyler konuştu.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ile Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın açış konuşmalarının ardından Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Gürbüz Aksoy’un başkanlığında ilk oturum yapıldı.

İlk oturumda Prof. Dr. Bilal Sambur, Araştırmacı İsmail Yazıcı, Araştırmacı-Yazar Safa Mürsel ve Eğitimci ve Siirt eski Milletvekili Öner Ergenç sunumlarını yaptılar. Bu sunumlar ve açış konuşmaları Risale Akademi web sitesinde yayımlanacaktır.

İkinci oturumlar, 18 Nisan 2015 Cumartesi sabahı saat 09.00’da başlayacak ve iki ayrı salonda yapılacaktır. Sempozyum canlı yayın olarak da izlenebilmektedir.

Foto galeri için buraya tıklayınız

 

 

popüler cevapdünya atlası