Kastamonu Ağabeyleri Paneli yapıldı

Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2014 | Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017

 

Kastamonu Ağabeyleri Paneli yapıldı

Kastamonu Ağabeyleri Paneli Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda Kur’an tilaveti ile başladı.

Risale Akademi, Kastamonu Belediyesi, Eğitim Kültür Vakfı ve Bedii Eğitim Kültür Vakfının birlikte düzenledikleri panel tanıtım filmi ve açış konuşmaları ile devam etti.

Kastamonu Bedii Eğitim Kültür Vakfı Mütevelli Üyesi Orhan Salcı, konuşmasında Kastamonu’ya Üstadın daha erken geldiğini, 17.si yapılan bu panelin gecikmiş olduğunu belirterek, panelin yapıldığı mekânın Üstadın talebelerinden Hilmi Beye ait olduğunu ifade etmiştir. Salcı, vefa konusundainhisarcılık ve kayırmacılık yapılmaması gerektiğine vurgu yapmıştır.

Risale Akademi Kurucu Üyesi Dr. İsmail Benek, profesyonel ekiplerle her bir ağabey için bir panel yapalım istiyoruz. Sempozyum yapalım istiyoruz. Üstad Mevlana Halid ile devir teslimini Kastamonu’da yapmıştır. Eskiye göre daha rahat hareket edebilmemiz bize daha çok sorumluluk yüklüyor. Biz sadece ilmi konularda müzakere kapısı açarız. Risale-i Nur metni ümmetin hukukudur. Biz Risale-i Nur metninden tarafız. Burada Kastamonu Lahikası Okulu başlatalım istiyoruz şeklinde konuşmuştur.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Anadolu insanımız gecelerini gündüzlerine katarak çalışan maneviyat insanlarının feyzinden daima yararlanmıştır. Bu noktadan Kastamonu çok şanslıdır. Yapılacak olan panel ve sempozyum gibi programlara Belediye olarak her türlü desteği vereceklerini belirtmiştir.

Daha sonra panele geçilmiştir. Panelde Üstadın Talebesi Abdulkadir Badıllı Ağabey, Prof. Dr. Himmet Uç, Araştırmacı-Yazar İhsan Atasoy ve Araştırmacı-Yazar Rafet Küllüoğlu konuşmuşlardır.

Konuşma metinleri web sitemizde yayımlanacaktır.

Foto galeri için buraya tıklayınız

 

popüler cevapdünya atlası