Hasan Feyzi Yüreğil ağabey paneli Ankara'da gerçekleştirildi

Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2015 | Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016

 

Hasan Feyzi Yüreğil ağabey paneli Ankara'da gerçekleştirildi

 

Serdar Aslan'ın haberi:

"Anadolu Ağabeyleri" panelleri kapsamında, Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin Denizlili talebelerinden Hasan Feyzi Yüreğil, Risale Akademi ve Nur vakfı tarafından düzenlenen bir panelle anıldı.

Risale Akademi'nin Ankara merkezinde düzenlenen programda 6 başlık altında 7 konuşmacı sunum yaptı.

Ömer Günaydın'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İsmail Benek'in açış konuşmasıyla devam etti.

Programın birinci oturumunda"Hasan Feyzi Yüreğil’in Hayatı ve Fikirleri" konusunuMehmet Evren;"Hasan Feyzinin Yazmış Olduğu Risalet-i Muhammediye Kasidesi (72. Mektup)" konusunuİsmail Aksoy;"Hasan Feyzi’nin Diliyle Bediüzzaman’ın Kişiliği ve Kur’an Dellallığı (51. Mektup)" konusunu Mehmet Polatdemir sundu. Oturumun sonunda kısa bir ara verildi.

Programın ikinci oturumunda "Hasan Feyzi’nin edibane kaleme aldığı Risale-i Nur’u medheden mektubu (50. Mektup)" konusunuMustafa Akca; "Hasan Feyzi’nin vefatının memleket ve alem-i İslama büyük bir zayiat olduğu.. (140- 141. Mektuplar)" konusunu Mehmet Şahin sundu. Program,"Çekilip Nur-u Hidayet" şiiri üzerine Serdar Bilgin'in yaptığı sunumuyla ve Ömer Erdem'in Hasan Feyzi ağabeyinşiirlerini ezgiler eşliğinde seslendirmesiyle sona erdi.

Sunumlar sonrasında Nur Vakfı adına konuşma yapan Münir Yükselmiş, konuşmasında bu programların öneminden bahsederek,bu programların devam etmesini diledi. Program vefat eden Risale-i Nur talebelerinin ruhuiçin okunan fatihalarla sona erdi...

Fotoğraflar için TIKLAYINIZ

 

 

- Reklam -

popüler cevapdünya atlası