Hakkari'de Said Nursi ve Mevlana Halid paneli yoğun ilgi

Eklenme Tarihi: 05 Aralık 2013 | Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017

 

İzleyiciler bu tür programların Hakkari'de daha sık yapılması gerektiğini belirttiler
Risale Haber-Haber Merkezi

Risale Akademi, Hakkari Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve AKAV, Hakkari'de Said Nursi ve Mevlana Halid paneli yoğun bir ilgi ile takip edildi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan panel, AKAV Başkanı Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, Risale Akademi Kurucu Üyesi Dr. İsmail Benek ve Hakkari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halit Demir’in açılış konuşmaları ile devam etti. Ardından Risale Akademi tarafından hazırlanan "Said Nursi ile Mevlana Halid"in yaşamını anlatan kısa belgesel gösterildi.

Daha sonra Prof. Dr. Erdoğan Bada'nın yönettiği panele geçildi.

Panelde Prof. Dr. Halil Çiçek, “Tekkeden Medreseye Mevlana Halid ve Bedüzzaman”, Dr. Suat Alkan “Mevlana Halid’den Bedüzzaman’a Tecdid meselesi”, Molla Nezir Akdoğan, "Mevlana Halid’ten günümüze” konularını anlattı. Mevlana Halid ve Said Nursi’nin hayatlarından kesitler verilerek iki din adamının önemi vurgulandı.

AKM Konferans Salonu'nda düzenlenen panele Vali Necmettin Kalkan, Hakkari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halit Demir, Belediye Başkan Vekili Ahmet Taş, Vali Yardımcısı Cumhur Duran, Hakkari Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Bingöl, İl Müftüsü Faysal Geylani, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, kamu kurum amirleri, üniversite akademik ve idari personeli, vatandaşlar ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Panel sonrası görüşlerini açıklayan izleyiciler bu tür programların Hakkari'de daha sık yapılması gerektiğini belirttiler.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

- Reklam -

popüler cevapdünya atlası