Büyük zatlar, büyük eserleriyle bilinirler

Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2013 | Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017

 

Tillo (Aydınalar) Kaymakamı Ceyhun Dilşat Taşkın'ın Said Özdemir Ağabey Panelinde yapmış olduğu konuşmadır

Sayın Milletvekilim, sayın Belediye Başkanım, çok değerli hocalarımız, akademisyenler, değerli hemşehrilerim Tillolular, kıymetli misafirler, çok kıymetli hanımefendiler, basınımızın güzide temsilcileri,

Öncelikle hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Bugün ruhunun ve bedeninin temelleri evliyalar diyarı, bir ilim irfan yuvası olan Tillo’muzun binlerce değerinden bir tanesi olan Said Özdemir beyefendiyi, henüz hayatta iken –Allah uzun ömürler versin- anlamak ve anlatmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.

İsmail Fakirullah, Said Nursi Hazretleri gibi büyük zatlar, yetiştirdikleri Erzurumlu İbrahim Hakkı’lar, Tollolu Said Özdemir’ler ve ortaya koydukları büyük eserleriyle tanınır, bilinir ve anlaşılırlar. Ve hatta hayatiyet ve canlılıklarını her daim bu eserlerle bu yetiştirdikleri büyük insanlarla sürdürürler.

Burada çok kıymetli akademisyen hocalarımız, Said Nursi Hazretlerini tanıyan büyüklerimiz, Tillolu Said Özdemir beyefendiyi tanıyan, onun dostu olan insanlar var. Hatta değerli hocamız, oğulları buradalar.

Gençlik yıllarında altı ay kadar burada, Tillo’muzda, bu bereketli topraklarımızda kalan, Anadolu’nun güzel insanına yüksek ahlakı ve kuvvetli bir inanç sistemini vermek üzere adeta hayatını feda eden, bütün bu hayatını fedakârlıkla geçiren Said Nursi Hazretlerinin ve onun değerli talebeleri Tiilolu Said Özdemir beyefendiyi değerli hocalarımız anlatacaklar. Ben az önce burada duydum. Said Nursi Hazretleri “Tillo’dan bana bir yardımcı gelsin” diye bir dua yapmış. Bu dualarının neticesi bir araya gelmişler, buluşmuşlar.

Kendi mesleğim adına küçük bir çıkarımım var. Bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Mülki idarenin temeli; vatana, millete hizmettir. Ama bu bir devlet vazifesidir. Devlet bizi bunun için vazifelendirir. Bu büyük zatlara, millete hizmet eden ve bu vazifeyi kendisinden çıkaran, devletin ve başka birilerinin verdiği görev olmamakla birlikte, kendilerinden bu vazifeyi edinen ve bütün hayatlarını bu uğurda feda eden büyük insanları gördükçe mesleği yapmak, bu millete hizmet etmek adına motivasyonum çok daha artıyor. Umarım benimle beraber, benim mesai arkadaşlarım da bu paylaşımımı hissederler, alırlar.
Bu bereketli Anadolu’muzda, bu güzel toprakların her karışında ki, binlerce değeri olan Tillo’muzda, bu insanımıza, milletimize hizmet etmeyi inşallah Allah bizlere de nasip eder.

Ben bu programı düzenleyen herkese hem ilçem, hem şahsım adına şükranlarımı arz ediyorum. Said Özdemir beyefendiye buradan, Tillo’muzun bağrında yetiştiler, saygılarımızı, hürmetlerimizi iletiyorum.

Bu kürsüye çıkmamın bir nedeni de şudur: Sayın Siirt Valimiz Ahmet Aydın normalde huzurunuzda olacak idiler. Fakat zat-ı âlilerinin önemli bir misafiri var, programı var. Katılamadılar. Beni vazifelendirdiler. Ben kendilerinin selamlarını sizlere iletiyorum. Çok selam ve sevgilerini ilettiler.

Tekrar hepinize hoş geldiniz diyor saygılarımı sunuyorum.

 

 

popüler cevapdünya atlası