AÇIŞ KONUŞMASI

Eklenme Tarihi: 24 Mart 2017 | Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017

Esselamualeyküm

Isparta’da bu kadar mümtaz bir toplulukta konuşmak bizim haddimiz değil aslında.

Muhterem Abdullah Ağabey, Abdulkadir Badıllı Ağabey, Sayın Valimiz Memduh Bey ve bütün misafirlerimizden Allah razı olsun. Teşekkür ederiz.

Hakikaten Isparta Kahramanları olarak bu isimle bu çalışmanın yapılması ayrıca şayan-ı takdir ve teşekkürdür.

Bugün dünyanın neresine gidersek gidelim Risale-i Nur’dan 15-20 dakika bir sohbet edildiği zaman hangi dinden olursa olsun bizdendiler. Ben bütün bunların altına imza atıyorum.  Hindistan’da bir Hindu, Doğu Almanya’dan yeni gelen bir profesör hanımıyla beraber Risale-i Nur’dan bir parçayı görmüşler araya araya bizi buldular.

İşte Isparta’da tabi o inkişaflarda büyük emeği geçen o ağabeylerden bir kısmını biz gördük, beraber yaşadık. Mesela Tahir Ağabey, Mustafa Gül Ağabey, Sıddık Süleyman Ağabey, bütün bunlarla hemhal olduk.

Üstad bizzat Sıddık Süleyman’ı kendisi bana tanıttı.Omzuna parmaklarını koyarak “Sekiz sene bana hizmet etti. Bir defa beni kızdırmadı” diye böyle çok takdirle benim yanımda söylemişti.

Velhasıl hakikaten yeni bir medeniyetin kuruluşunda Isparta namına bu ağabeyler öncülük ettiler ve Isparta’daki bütün insanlar da o nurun parlamasına yardımcı oldular. Hepsinden Allah razı olsun.

Ben de birazcık Ispartalıyım. Dedem İnegöl’e Isparta’nın Uluborlu kazasından gitmiş.

Esselamu aleyküm ve rahmatullahi.

popüler cevapdünya atlası